Bilişim Suçları

Bilişim Suçları

Son yıllarda sosyal medyanın günlük hayatımızdaki yeri çok artmıştır. Bunun sebebi olarak bilgisayarların yerini cep telefonlarının alması gösterilebilir. Çünkü cebimizde yer alan ve bir el büyüklüğünde olan bu bilgisayarlar sayesinde dünyanın öbür ucundaki insanlara birkaç saniye içerisinde ulaşabilmek mümkündür. Dünyanın öbür ucuna ulaşma hızı dizüstü ya da masaüstü bilgisayarlar ile aynı olan cep telefonlarını kullanmak da çok kolay olduğu için ve fiyatları da bu teknolojinin gelişme kaydetmesi ile daha uygun hale geldiği için artık hemen hemen herkeste akıllı cep telefonları bulunmaktadır.

Bu durumda bazı hukuki sorunlar doğurmuştur. Çünkü insanlar çevresindeki insanlara yüz yüze iken söyleyemeyeceği şeyleri sosyal medya aracılığıyla çok kolay bir şekilde söyleyebilmektedir. Üstelik bu durum birçok insanda hiçbir rahatsızlık hissi de yaratmamaktadır. Durum böyle olunca ortaya hukuki bir problem çıkmıştır. Bunun dışında pek çok insan gidip bir dükkandan herhangi bir şey çalmaz. Bunu yalnızca yakalanma ve cezai müeyyide ile karşılaşma korkusundan değil ayrıca vicdani bir rahatsızlıktan dolayı da yapmazlar. Ancak internet üzerinden lisanssız yazılımlar kullanmak ve yasa dışı olarak indirme yapmak konusunda böyle bir rahatsızlık hissetmezler. Bu durumda bilişim hukukunu meydana getirmiştir.

Seferihisar avukat ve teos hukuk bilişim hukuku alanında uzman kişiler ile bu konuda davaları olan kişilere hukuki danışmanlık yapmaktadır. Bu sayede bu konuda hukuki olarak haklarınızı korumanız ve hak kayıpları yaşamamanız sağlanacaktır.

Subscribe Your Email for Newsletter & Promotion